Sadece Sen Ol İstiyorum

Sadece sen ol istiyorum.

Ömrümün geri kalanının tamamında sadece sen. Gözlerinde kaybolmalıyım, her dakika yeni bir umut beklemeli beni. Uzanmalıyız birlikte kumlara ellerin avuçlarımda, ben sadece sevdamı anlatmalıyım yazdığım şiirlerle. Dalga sesleri fon müzik olmalı cümlelerime, mutluluk gözyaşları süzülmeli yanaklarımdan, yanı başımda duran kumlara değmeli her bir damla.
Mesela gökyüzünü seyredelim, sadece bizden konuşalım, aklımızda başka hiçbir şey olmasın. Kalkalım sonra birlikte kıyıya yürüyelim, yakamoz düşsün ayakuçlarımıza, elini hiç çekme. dalgalar parmaklarımızda son bulsun.
Sadece sen ol istiyorum.
Bir gün seninle aynı evin anahtarını taşımak istiyorum. Senli sabahlara uyanmak, sabah uyandığımda ilk gördüğüm yüz seninki olsun, güneş yüzümüze değsin, esnemek için iki yana uzanan ellerimiz birbirine. Dudaklarından “günaydın” değil “seni seviyorum” dökülsün önce yüreğime. Bir ekmeği paylaşalım sonra ve birlikte içelim çayımızı. Günün her saatinde gözlerin olsun yanı başımda. Birlikte televizyon izleyelim ve senin istediğin kanal olsun. Spor programları diye tutturmayacağıma söz veriyorum. Sen yanımda olduktan sonra 80’lerin pembe dizilerini bile izleyebilirim.
Sadece sen ol istiyorum.
Senin kokunla uyumak istiyorum, elimi sola attığımda yanımda sen ol. Hamileyken nazlan istiyorum mesela, her gece beni derin uykularımdan uyandır ve “gecenin bu saatinde nereden bulacağım” dediğim isteklerin olsun. Küçük bir evimiz olsun, öyle büyük görkemli olmasına da gerek yok. Her odası sana çıksın, ben fazla uzak kalmayayım senden. Bir şiir mesafesi olsun uzaklığımız ve bütün şiirlerimi tek cümleden oluşturayım.
Sadece sen ol istiyorum. Bir cümleden fazla uzak kalma bana, gözlerini özlerim..
İlker Tahsin Asker
Önceki Yazı

Orhan Seyfi ORHON

Sonraki Yazı

Öykü ve Şiir Yarışması Sonuçları

Yorum Yok

Yorum Yazın