Puhutv 6. Ödülünü Fi dizisiyle aldı

Henüz bir yılını doldurmayan Türkiye’nin en çok izlenen online televizyonu Puhutv, 6. Büyük ödülünü aldı. Doğuş dijital tarafından hayata geçirilen online televizyon kanalı Ay Yapım’a yaptırdığı ve Türkiye’nin en çok izlenen online dizisi olan Fİ, mobil projelerin yarıştığı MMA Smarties Ödülleri’nde “ Yılın En Başarılı İçerik Ödülü’nü “ aldı.


Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği, puhutv’nin ilk orijinal dizisi Fi’nin konusu kısaca şöyle: Bir adam bir kadını sever ve dünya değişir. Ama hayatı kökten değiştiren, aşkı değil, aşkına ulaşabilmek için cesaret edebildikleridir. O kişiye duyduğu aşkın acımasızlığında öylesine büyük fırtınalar başlatır ki, sonunda, dokunduğu her şeyi yıkar. Ve bazen… Hayatın kendini yenilemesi için önce her şeyin yıkılması şarttır.

Azra Kohen’in çok satan “Fi-Çi-Pi” üçlemesinden Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür ve Büşra Develi’nin yer aldığı, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesi Fi, yaklaşık 60 dakikalık bölümleriyle puhutv’de. 9 milyon kişinin izlediği ve geçtiğimiz yılın en çok ses getiren dizisi olan Fİ, yeni sezonu 9 Kasım’da izleyicisiyle buluşuyor. İnsan zihninin ve kalbinin derinliklerinde seyreden Fİ’nin hikayesi kaldığı yerden Çi olarak devam edecek.

Tarayıcınıza www. Puhutv.com adresini girerek akıllı telefonlardan ve tabletlerinize hatta Smart TV’lerden uygulamayı indirip yüzlerce dizi ve film izleyebileceğiniz bir uygulama olan puhutv 10.00 saatten fazla içerik sunmakta. Üstelik internet bağlantısı olan herkes ücretsiz izleyebilmekte vizyonu en sevilen yerli dizi ve filmlerin online adresi olmak olan puhutv son iki ayda 15 milyon izleyiciyle bunu başarmış görünüyor.
Reklam sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Effie Awards’ta lansman kampanyasıyla bir altın ve bir gümüş olmak üzere iki ödül alan puhutv, diğer bir büyük etkinlik olan Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nin Entegre Kampanyalar Film-TV Sinema kategorilerinde Kristal Elma ve Büyük Ödüllerle döndü. Smarties Ödülü ile birlikte puhutv toplam 6 ödül kazanmış oldu.


Geçtiğimiz yıl yayına başlayan ve Türkiye’de dizi izleme alışkanlıklarının değişmesine öncülük eden Puhutv 11 bin saati aşan dizi ve film arşiviyle kısa sürede Türk internet kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu. 3 milyon kişinin akıllı telefon ve tabletlerine indirdiği uygulama günlük 15 milyon tekil izleyiciyi ağırlayarak daha şimdiden Türkiye’nin en çok izlenen online televizyonu oldu. Her gün daha da gelişen Puhutv orjinal içerikleriyle yoluna devam edecek

Önceki Yazı

Gülsin Onay Enka Müzik Buluşmaları'nda

Sonraki Yazı

Sokak Çocuğu

Yorum Yok

Yorum Yazın