Ödüllü Şiir ve Öykü Yarışması

Ödüllü Şiir ve Öykü Yarışması

Kayıp Mürekkep olarak maksadımız kendi edebiyat anlayışımızı hâkim kılmak değildir. Bir buhran içerisinde olan edebiyatımıza bir nebze olsun nefes aldırmaktır. Bu sebeple şahsi menfaatleri doğrultusunda insanları sömürenler hariç, bir fikri, düşüncesi, uğraşı olan herkesi elimizden geldiğince destekliyoruz. Bilhassa gördüğümüz, duyduğumuz bildiğimiz tüm fanzinleri duyurmaya çalışıyoruz. Bize bülten gönderen fanzin ve dergileri kendimize bir rakip görmek yerine yol arkadaşı kabul edip, ortak bir paydada buluşup kol kola edebiyat için yürüyebileceğimizi düşünüyoruz.

****

Bu bir şiir ve öykü yarışması olduğu gibi edebiyat için mücadele veren herkese bir çağrıdır. Yazarlara, sanatçılara, toplumun tüm kesimine… Okur sayısını arttırıp, edebiyatı salonlardan çıkarıp sokağa yani geldiği yere taşımak için. Çok satanlara değil, iyi kitaplara ilgi duyan bir okur kitlesi oluşturmak için. Yarının okurlarına dair sağlam temeller atabilmek üzere yapılan bir çağrıdır. Bu sebeple kapımız, gönlümüz her daim samimi olan herkese ardına kadar açıktır.

****
Biz kim miyiz? Kayıp Mürekkep ‘in izinde olanlar. Bu yolda başarı nedir bilinmez ama başarı için kat edilen yolda bir iz bırakacağımız aşikârdır. Kayıp Mürekkep ailesinden iki insanın daha kitapları okur ile buluşsun diye bu yarışmayı tertip etmiş bulunmaktayız. Hayat müsaade ederse bu yarışmayı senede bir defa genişleterek tertip etmeye devam edeceğiz. Yarışmada en çok okunan 20 şiir ve öyküyü tespit ederek 3 ay sonra bu kişilerden dosyalarını isteyeceğiz. Her iki alanda da ilk üçe girenler sitemize yazar olarak katılmaya hak kazanacaktır. Alanında birinci olanların ise kitabı basılacaktır.
Burada düştüğümüz tek şerh, yazıda kalınma süresi. Yani şiirde bir dakika yazıda ise iki. Yarışmaya katılan veya ilgi gösteren herkes bu yarışmaların ismini biz Kayıp Mürekkep desek de aslında öyle olmadığını bilsin isteriz.

****
Katılım Şartları ve Tarihler
1) Yarışmaya katılım göstereceklerin bir şiir veya öyküsünü yarışma süresi sona erene kadar [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Gönderdikleri şiir ve öyküler Word dosyasında olmalıdır. Dosyanın içerisinde isim, soy isim, yaşadığı şehir gibi temel bilgiler de yer almalı.
2) İlk etapta 20.09.2015 tarihine kadar elimize ulaşan öyküler 22 Eylül 2015 tarihinde toplu halde sitemize eklenecektir. Bu tarihten sonra yarışma bitimine kadar (15 Ocak 2016 ) şiir ve öyküleriniz kabul edilecek ve eklenecektir.
3) Yarışmanın bitiş tarihi 15 Ocak 2016’dır. Bu tarihten sonra en çok okunan 20 şiir ve 20 öykünün ve Kayıp Mürekkep yazarları tarafından okunma sayılarına bakılmaksızın seçilmiş 10 şiir ile 10 öykünün  sahiplerine ulaşılacak ve dosyaları istenecektir. Bu sebeple dosyalarınıza bir irtibat numarası eklemeniz önemle rica olunur.
4) Bu kişilerden gelen şiir ve öykü dosyaları jüri kuruluna teslim edilecektir. Birinci seçilen dosya sahiplerinin kitabı tarafımızdan telifli bir şekilde bastırılacaktır.
5) Yarışmada ilk üçe  giren şiir ve öykü sahipleri sitemizde yazar olmaya hak kazanacaklardır.

Not: Bu yarışma ailemize dahil olacak kişileri bulup onların eserlerini edebiyata kazandırmak maksadı ile düzenlenmektedir. Burada en önemli faktör, katılımcıların samimiyeti ve hissettikleri aidiyettir.

Önceki Yazı

Bana Şans Dile - Sinem Akça

Sonraki Yazı

  Çitoz

7 Comments

 1. Süheyla
  26 Eylül 2015 at 01:01 —

  Yarışma bitene kadar şiir ve öykü atmaya devammı?

 2. ŞiirNefestir
  22 Eylül 2015 at 15:29 —

  Merhabalar , yarışma için size gönderilen şiir ve öyküleri ne zaman okuyabileceğiz ? Bugün 14'de demişsiniz lakin ben bulamadım . Yardımcı olursanız sevinirim. Şiir'le kalın…

 3. Halit
  19 Eylül 2015 at 07:48 —

  rica etsem "Burada düştüğümüz tek şerh, yazıda kalınma süresi. Yani şiirde bir dakika yazıda ise iki. " cümlesiyle neyin kastedildiğini izah edebilir misiniz ?

 4. Mert
  18 Eylül 2015 at 21:35 —

  Ben şiire isim koymadım gerekli miydi?

 5. Buse ÜNAL
  18 Eylül 2015 at 20:07 —

  kaç tane şiir ya da öykü yazmamız gerekiyor
  hem şiir hem de öykü mü yazıcaz acaba

 6. Gül
  17 Eylül 2015 at 17:19 —

  Konu ve temada herhangi bir sınırlandırma yok mu ?

 7. Ruka
  17 Eylül 2015 at 17:07 —

  Word dosyasında bulunması gereken resim kendi fotoğrafımız mı yoksa yazıda yayınlanmasını istediğimiz herhangi bir fotoğraf mı olacak? O kısmını anlayamadım.

Yorum Yazın