Edebiyat Meraklıları Pera Müzesinde Yazarlar ile Bir Araya Geliyor

Hep kitap işbirliği ile gerçekleştirilen konuşma dizisinde Pera Müzesi edebiyat meraklılarını yazarlar ile bir araya getiriyor. Hakan Bıçakçı’nın hazırladığı Uydurmanın İncelikleri: Kurmaca Üzerine Yaklaşımlar isimli kitapta yaratıcılık üzerine fikirlerini paylaşan seçkin yazarları, edebiyat meraklıları ile buluşturuyor.

“Uydurmanın İncelikleri: Kurmaca Üzerine Kişisel Yaklaşımları isimli kitaptan yola çıkarak düzenlenecek etkinlikte, Uydurmanın İncelikleri isimli konuşma serisi, kitabında yer alan seçkin yazarların yaklaşım, öneri ve tecrübelerini edebiyat sever ve amatör yazarlar ile paylaşırken, edebiyat konusunda yetenekli yazarlara yeni kapılar açılması hedefleniyor.

Her ay gerçekleştirilecek seride Hakan Bıçakçı moderatörlüğünde Başar Başarır, Doğu Yücel, Fuat Sevimay, Hakan Günday, İsmail Güzelsoy, Jale Sancak, Mahir Ünsal Eriş, Mario Levi, Mine Söğüt, Murat Özyaşar, Müge İplikçi, Nermin Yıldırım, Seray Şahiner ve Yavuz Ekinci gibi isimler bir araya geliyor.

21 Şubat’ta meraklılarına kapılarını açacak etkinlik  ilk olarak Doğu Yücel, İsmail Güzelsoy ve Seray Şahiner’in konuşmaları ile başlayacak.

 

Program Detayları 

Uydurmanın Süreci, 21 Şubat Çarşamba, 19:00

Konuşmacılar: Hakan Bıçakcı (mod.), Doğu Yücel, İsmail Güzelsoy, Seray Şahiner

Uydurmanın Sözcüleri, 21 Mart Çarşamba, 19:00

Konuşmacılar: Hakan Bıçakcı (mod.), Başar Başarır, Jale Sancak, Müge İplikçi

Uydurma ve İlham, 18 Nisan Çarşamba, 19:00

Konuşmacılar: Hakan Bıçakcı (mod.), Fuat Sevimay, Murat Özyaşar, Yavuz Ekinci

Uydurmanın Tekniği, 16 Mayıs Çarşamba, 19:00

Konuşmacılar: Hakan Bıçakcı (mod.), Mahir Ünsal Eriş, Mine Söğüt, Nermin Yıldırım

Oditoryumda Türkçe olarak gerçekleştirilecek bu güzel etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Yerler sınırlı olup rezervasyon alınmamaktadır.

Önceki Yazı

Ursula K. Le Guin hayatını kaybetti

Sonraki Yazı

CNR Kitap Fuarı 10 Mart’ta Başlıyor

Yorum Yok

Yorum Yazın