Dan Brown Yeni Kitabı Başlangıç

Don Brown’un yeni eseri Başlangıç 3 Ekim’de Türkiye’de.

Dijital Kale, Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci şifresi, Kayıp Sembol , İhanet Noktası  ve son olarak 2013 yılında çıkartmış olduğu Cehennem adlı kitabı ile isminden sıkça söz ettiren ABD’li yazar Dan Brown  Başlangıç, orijinal adı Origin olan yeni romanı ile raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Yayım hazırlıkları devam eden kitap Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, Brezilya,  İspanya , Danimarka, Hollanda, İsveç , Norveç, İtalya , Portekiz, Polonya, Katalonya ve Finlandiya olmak üzere 13 ülkede 3 Ekim’de satışa sunulacak. Saat farkı nedeniyle ilk Türkiye’de yayınlanacak Başlangıç kitabı,  Dan Brown hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

Dünya çapında büyük bir başarı yakalamış ünlü macera yazarı Dan Brown’un, diğer kitaplarında olduğu gibi “Başlangıç” romanında da bilim, sanat, din ve mimarlık tarihine  yer verdiği görülüyor.

3 Ekim’de satışa sunulacak romanın kahramanı Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon’ın yolu bu sefer Bilbao, Madrid, Sevilla ve Barselona’ya düşüyor!  Sanat eserlerini, şifreleri ve sembolleri büyük bir titizlikle araştırarak, Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Dijital Kale, İhanet Noktası, Kayıp Sembol ve Cehennem gibi tüm dünyada fırtınalar koparan eserleri yaratan Dan Brown, Başlangıç (Origin) ile bu sefer de yüzyıllardır insanlığın zihnini kurcalayan “Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?” bilinmezini sorguluyor.

2013 yılında çıkan “Cehennem” romanında olduğu gibi Başlangıç (origin) romanında da çeviriler büyük bir titizlikle gizli gerçekleştiriliyor. Çeviri sürecinde çevirmen ve editörler tek bir merkeze toplanıyor. Bu süreçte güvenlik önemleri yüksek tutularak, çevirmenler internetin olmadığı bir odada yanlarına özel eşyalarını bile almadan çalışıyorlar. Merkezin neresi olduğu ise şimdilik sır.

 

Dan Brown - Başlangıç

Kim olursan ol, neye inanırsan inan, Çok yakında her şey değişecek…

Genç adam, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.”

Piskopos, haham ve ulema birbirlerine baktılar, sıkılmış görünüyorlardı. Piskopos, “İlginç bir girizgâh Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz,” dedi. Genç adam kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu…

 

Nereden geldik? Nereye gidiyoruz?

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir…

 

Dan Brown “Başlangıç” romanı 3 Ekim’de Altın kitaplar etiketiyle satışa sunulacak. Romanın çevirisi ise Petek Demir İncek tarafından gerçekleştirilmiştir. Aşağıdaki adresimizden kitabı satın alabilirsiniz. Ayrıca Dan Brown’un diğer romanlarına da bu siteden ulaşabilirsiniz.

www.kitapevresi.com

Önceki Yazı

Turgut Özakman Kimdir?

Sonraki Yazı

24. Kez Kapılarını Açan, Uluslar Arası Adana Film Festivali 25 Eylül 2017’de Başlıyor

Yorum Yok

Yorum Yazın