CNR Kitap Fuarı 10 Mart’ta Başlıyor

19 Ülke ve Türkiye’den 350’nin üzerinde yayınevinin katılımı ile yazar ve kitapseverleri bir araya getirecek olan 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, “Oku” üzerine kurulan ana teması ve 1200’ün üstünde düzenlenecek olan kültür etkinliği ile 10 Mart’ta kapılarını açıyor.

Bu yıl 5.si düzenlenecek olan Uluslararası CNR Kitap fuarı 10 Mart’ta CNR EXPO Yeşilköy’de başlıyor. 18 Mart tarihine kadar ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak olan fuar İstanbul’un merkezinde metro, Metrobüs, Marmaray gibi tüm ulaşım araçlarına yakın bir lokasyonda düzenlenmesi nedeniyle kısa sürede kitapseverlerin ajandasına girmeyi başaracak gibi gözüküyor.

1.200’ü aşan kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak

Okurların merakla beklediği 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı, Alfa, Martı, Nesil, Doğan Kitap, Timaş, Epsilon, Tübitak, Profil, İnkılab, Beyaz Balina, İz, Kırmızı Kedi, Yeditepe, Ötüken, Pegasus ve Eğitim Kaynak yayınları gibi sevilen yayınevlerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce yayınevinin katılımı ile yapılacak.

5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nda okuyucuları çeşitli sürprizler de bekliyor. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Kültür A.Ş ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, konferans, kitap tanıtımı, imza günleri, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte 1.200’in üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek.

 

Bu Seneki Onur konuğu ünlü edebiyatçı Alev Alatlı

5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu edebiyat alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü alan Türk edebiyatının usta ismi Alev Alatlı olacak. Söyleşi, sohbet, imza günlerinde sevenleri ile bir araya getirilecek Alev Alatlı’nın birbirinden değerli kitapları fuarda sergilenecek. Fuara katılan birçok yayınevi de bir yazar etkinliği gerçekleştirecek. Yayınevlerinin düzenleyeceği etkinliklere katılan isimler arasında Canan Karatay, Selahattin Yusuf, Sinan Akyüz, Furkan Çalışkan gibi isimler yer almakta.

 

Necip Fazıl sergisi fuarda

Bu yıl Necip Fazıl Kısakürek’in Çile şiirinden esinlenerek hazırlanan ‘Bir Şiir Bir Hayat Çile’ isimli sergi de fuarda okuyucularla buluşacak. Necip Fazıl Kısakürek’in fotoğraflarının yanı sıra, özel eşyalarından bazıları da yine fuarda sergilenecek.

Tüm fuar boyunca gerçekleştirilecek birbirinden güzel etkinlikleri kaçırmamanız tavsiye edilir.

Önceki Yazı

Edebiyat Meraklıları Pera Müzesinde Yazarlar ile Bir Araya Geliyor

Sonraki Yazı

Geçmişten Günümüze İlginç ve Komik 10 Yasak

Yorum Yok

Yorum Yazın