Ayla’nın Babası Süleyman Astsubaydan Kötü Haber

Türkiye’nin Oscar adayı “Ayla” filmine Kore Savaşı sırasında yaptığı fedakarlık ve Ay Yüzlü Ayla ile hikayesi konu edilen  91 yaşındaki Kore gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği’nden üzücü haber geldi.

 

Süleyman Astsubay, filmin galasına katıldıktan sonra solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde  yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Doktorların her şeye hazırlıklı olun dediğini anlatan “Ayla” filminin yapımcısı Mustafa Uslu, şunları söyledi:

“Ne olur Tüm Türkiye dua etsin”

“Süleyman Amca’nın ekim ayında tüm tahlillerini yaptırdık ve bacağında  çıban gibi bir kitle vardı temizlendi ve tedavisi olup taburcu oldu. Sonrasında galaya katıldı ve galanın bitiminde kulağıma eğilerek ‘Evlat benden bu kadar. Sen benim dileğimi gerçekleştirdin ben de Ayla’ya verdiğim sözü tuttum’ dedi. Ne demek istediğini anlamadım ama sonrasında kendini bıraktı. Doktorları da belirli bir rahatsızlığı olmadığını söyledi ama yaşama tutunmayı bıraktığını söylediler. Ne olur Tüm Türkiye dua etsin çünkü Süleyman Amca da eşi Nimet Hanım da bence bu toprağa düşmüş melekler. Tüm duamız Süleyman Amca için ve iyi olup en azından ne kadar sevildiğini değer gördüğünü bilmesini istiyorum.”

Başhekim Dr. Hasan Kayabaşı yaptığı açıklamada Süleyman Astsubayın yoğun bakım servisinde tedavi ve takip sürecinin devam ettiğini, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

 

 

Önceki Yazı

Sokak Çocuğu

Sonraki Yazı

Tebessüm Gönüllüleri'nden Yeni Proje

Yorum Yok

Yorum Yazın