“Ayla” Filmi Ödülle Döndü

Türkiye’nin Oscar adayı “Ayla” filmi Güney Afrika’da düzenlenen 11. Cape Town Uluslararası Film Festivali’nden ödülle döndü. “En İyi Kurgu Yönetmeni” dalında Mustafa Peresheva Ayla filmiyle ödülü aldı.


27 Ekim Cuma günü Türkiye’de vizyona girecek olan Oscar adayı Ayla Seul galasıyla dünyayı dolaşmayı sürdürecek. Kasım ve Aralık ayında da uluslararası arenada beyaz perdede olacak.
20 Ekim tarihinde Kültür Bakanlığının destekleriyle düzenlenen 1.Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılışında, sinema sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıkan Ayla, izleyenler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Dünyaca ünlü Paramount Stüdyolarında gerçekleşen galada, Türk ve Amerikalı sinemaseverlerden büyük beğeni toplayan Ayla filmi oyuncuları ayakta alkışlandı.


Türkiye sinema sektörü temsilcilerinin oylarıyla dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden Oscar’da “Yabancı dilde en iyi film” dalında ülkemizi temsil etmek üzere seçilen Ayla filminin 4 Mart’ta gerçekleşecek olan 90. Oscar Ödül Töreninde yarışıp yarışamayacağı merak konusu. 20 Ekim tarihinde Kültür Bakanlığının destekleriyle düzenlenen 1.Hollywood Türk Filmleri Festivali’nin açılışında, sinema sektörün önemli temsilcileri, yerli ve yabancı sinema oyuncuları ile basının karşısına çıkan Ayla, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Kahramanlarının hala hayatta olduğu ‘Ayla’ filmi zamansız, mekansız , dil-din ve ırk tanımadan vicdanın nasıl da gerçek bir sevgiyle insanları buluşturabileceğini ve savaşa rağmen gerçek insanlığın nasıl da birleştirici olabileceğini Türkiye insanının güçlü gönlü ve ruhunu yansıtan bir gözle anlatıyor.

Kahramanlarının hala hayatta olduğu, geçmişi gururla bugüne taşıyan filmYönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı, danışmanlığını Elif Dağdeviren’in yaptığı Ayla, başta İsmail Hacıoğlu ve Eric Roberts gibi isimlerin olduğu zengin oyuncu kadrosu; Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyong-Jin, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Damla Sönmez, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Sinem Uslu, Cade Carredine, Kim Byoungsoon, Johnny Young, Mehmet Esen, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Duygu Yetiş, Ali Barkın, Nilgün Kasapbaşoğlu, Mine Teber, Esra Dermancıoğlu, Toygan Avanoğlu, İlber Gürtunca gibi birbirinden değerli 32 ulusal ve uluslararası yıldızla Oscarlar’da tüm dünyaya görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor

Önceki Yazı

Nasrettin Hoca Akşehir'de Anıldı

Sonraki Yazı

Gülsin Onay Enka Müzik Buluşmaları'nda

Yorum Yok

Yorum Yazın